Kombi Periyodik Bakımı

denizli kombi bakımı

Denizli Kombi Tamiri ve kombi bakım hizmetimizle ısınmayan peteklerinize kesin çözüm getiriyoruz. Kombiler kullanılan süreye bağlı olarak kapalı devre su tesisatı olduğu için metal aşınmasına bağlı olarak paslanma yada suyun kireç durumuna göre kireçlenme yapabilir. Bu durum kombinizin verimsiz çalışmasına veya arıza yapmasına neden olabilir.

Bakımı uzmanına yaptırın!
Kombi bakımı uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Bu nedenle kombinizin kış bakımı mutlaka yetki belgeli servislerin uzman teknikerleri tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde ucuz kombi bakımı yaptığını iddia eden şahıslara veya firmalara güvenerek yaptırdığınız bakımlar size arıza olarak geri dönecektir. 

kombi tamiri

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Cihazın tozları temizlenir,
Yanma haznesi temizlenir,
Tesisat filtresi sökülüp temizlenir,
Brulör sökülüp yıkanır,
Meme gözeneklerindeki temizlenir,
Ateşleme elektrotları zımparalanır,
Prop gözleri temizlenir,
Fan motorundaki fanın tozları fırça ile temizlenir,
Genleşme tankındaki hava oranı ölçülür, gerekirse gaz basılır,
NTC termostatlar değerleri ölçülür,
Düşük değerli hassaslığını, yitirmiş termostat değiştirilir,
Gaz valfi üzerinden kombinin kalori kapasite ayarı yapılır,
Cihaz bakımı bittikten sonra çalıştırılıp kontrol edilir,
Sıcak su akışı kontrol edilir,
Cihazın müşteri gözetiminde son kontrolü yapılır.

kombi markalar

Bakım Neden Önemlidir?

Soğuk kış gecelerinin sıcak dostu kombinizin sizi yarı yolda bırakmasını istemiyorsanız kış gelmeden kombi bakımınızı yaptırmayı unutmayın. Arızadan kaynaklanacak olası kazaların ya da patlamaların önüne geçmek ve kombinin yüksek performansta çalışması için yılda en az bir defa kombi bakımı yapılmalıdır. Bakımı yapılan kombi yakıt tasarrufu yapar böylelikle az maliyetle verimli ısınırsınız. Ayrıca bakım sırasında kombide oluşacak arızalar önceden tespit edilerek yüksek maliyetli arızaların önüne geçilmiş olur.

Denizli'de Kombi Servisi hizmetleri olarak kombi cihazlarınızın bakım, onarım, tamir ve parça değişim gibi hizmetleri en kaliteli, kusursuz ve garantili olarak sunmaktadır.

Denizli kombi servis ücretleri

Kombi cihazınızın bakımı, performanslı çalışması için gereklidir. Kombinize uygulanacak bakım verimi artıracak ve cihazın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Kombi arızalarında yapmanız gereken kombinizin kullanma klavuzunda yer alan bilgilere kombinizin uyarı ekranına göre hareket etmektir. Elinizde klavuz yok ise ilk olarak kombinizin su basıncını kontrol ediniz Kombinin su basıncı 1 barın altında ise kombiniz suyu azaltmış demektir. Bundan dolayı kombiniz çalışmayabilir. bu durumda kombinize su ekleyip basıncı arttırmanız gereklidir. Genelde kombiye su ekleme işlemini bilinmemektedir.

Kombinizin altında su doldurma musluğu bulunur, musluğu sola doğru çevirdiğiniz zaman su kombi su ekleme işlem başlar. Kombinizin su basıncı 1,5 bara getirdiğiniz zaman doldurma musluğunu kapatın, işlem tamamlanmış kombiniz çalışacaktır. Eğer kombiniz çalışmaz ise doğalgaz gaz vanası kontrol edilmelidir, gaz olmaz ise kombi arıza verecektir.

RANDEVU OLUŞTUR

Denizli Kombi Servisim Ekibi Size Bir Tık Kadar Yakın!